Ortak akıl dediğin böyle olur

Yayınlanma Zamanı : 28 Mayıs 2018 Saat: 12:59

Ortak akıl dediğin böyle olur

Hatay Valisi Erdal Ata, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesi Hatay’daki siyasi parti il başkanları ile bir araya gelerek, alınması gereken tedbirlerini değerlendirdi.

Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanısıra Vali Yardımcıları Orhan Mardinli ve Mahmut Hersanlıoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, MHP İl Başkanı Murat Adal, SP İl Başkanı Hamza Çalışkan, İYİ Parti İl Başkanı Mustafa Çığ ve BBP İl Başkanı Nevin Zeytineli katıldı.

“Birbirimizin hakkına, hukukuna saygı gösterelim”

Vali Ata, Hatay’daki hoşgörü iklimine uygun olarak seçimlerin demokratik şölen şeklinde tamamlanmasını temenni ederek, “24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan seçimlerde alınacak tedbirleri paylaşmak, değerlendirmek ve il başkanlarımızın konuya dair varsa önerilerini almak üzere bir aradayız. Vatandaşımızın özgür iradesinin sandığa yansıması, hukuka ve ilimizin binlerce yıllık kardeşlik ve hoşgörüye dayalı kültürüne uygun bir demokratik şölen şeklinde geçmesi hepimizin ortak arzusudur. Kamu yönetimi olarak bizler de bu süreçte herhangi bir sıkıntı yaşanmaması, kamu düzeninin aksamaması, kamu güvenliğinin sağlanması ve propagandanın serbestçe yapılabilmesi için gerekli ortamı sağlamaya çalışacağız. En önemli beklentimiz gerek bu dönemde gerek sonraki süreçte birbirimizin hakkına, hukukuna saygı gösterilmesi, toplumda huzursuzluğa yol açacak hususlardan özellikle kaçınılması ve bir sorun olduğu zaman da bize intikal ettirilmesidir. Bu konuda tüm kesimlerin yapmış olduğu ve bundan sonra yapacağı katkılar için şimdiden teşekkür ederiz” dedi.

İşte, uyulacak kurallar

Gerçekleştirilen toplantı sonunda hazırlanan ortak mutabakat metni siyasi parti il başkanları tarafından imzalandı.   İmzalanan metinde siyasi partilerin tanıtım ve propaganda amacıyla asılacak olan afiş, pankart, flama gibi malzemeleri çevre ve görüntü kirliliğine yol açacak uygulamalardan kaçınılarak asılması, seçim bürolarının merkezi yerlerde, MOBESE kameralarının gördüğü, ekip ve devriyelerin rahatça ulaşabileceği ana arterler üzerinde açılması, müzik yayınlarının okul, hastane, ibadethane, cenaze toplulukları ve benzeri hassas bölgelerde halkı rahatsız etmeyecek şekilde 10.00-17.00 saatleri arasında yapılması ve seçim araçlarının güvenli noktalarda parkedilmesi, hazırlanacak olan el ilanı ve broşürlerde Hatay’ın barış, hoşgörü, kardeşlik içerisinde yaşama iradesine ve iklimine ters düşecek ve diğer siyasi parti mensuplarının eleştiri sınırlarını aşmak suretiyle rencide edebilecek ifade ve ibarelerin yer almamasına özen gösterilmesine, seçim dönemi içerisinde genel başkanlarının geleceği ve katılacağı toplantılar ve ziyaretler haricinde araç konvoyu yapılmaması gibi tedbirler yer aldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"