Alkışlar sanat kokan drama gösterisine

Yayınlanma Zamanı : 28 Mayıs 2018 Saat: 13:44

Alkışlar sanat kokan drama gösterisine

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Tatarlı İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf drama öğrencileriyle, sahneledikleri tiyatro gösterisinde buluştu.

Yoğun ders programını geride bırakıp, sanatla bütünleşen öğrenciler Kaymakam Sarı karşısında oldukça heyecanlanırken, başarılı sahne performansları izleyenlerden tam not aldı.

Gözcüler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, Duygu Dansı, Modern Kül Kedisi ve Kafası Karışık Masallar adlı oyunlarda rol alan 9 yaşındaki minik öğrenciler, sahnede adeta devleşerek usta sanatçılara taş çıkarırken, bol bol alkış topladı.

Kaymakam Musa Sarı’nın yanısıra, Kaymakam Adayı Burak Bozkurt Gürses, okul müdürleri, öğretmenler ve velilerin katıldığı etkinlikte, öğrencileri sanatla buluşturan Tatarlı İlköğretim Okulu Drama Öğretmeni Nuray Bozdemir, gösteriler sonrası öğrencilerini tek tek tebrik ederken, kendilerini yalnız bırakmayan ve alkışlarıyla destek olan başka Kaymakam Sarı olmak üzere herkese teşekkür etti.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı da, eğitimde dersler kadar sosyal etkinliklerin de çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Öğrencilerimizin kendilerini geliştirmek için bu tarz aktivitelerde bulunması bizleri mutlu ediyor. Bu tarz sanatsal çalışmalarda önemli olan çocuklarımızın kendilerine olan güvenlerini pekiştirmek, kendilerini daha rahat ifade edebilmelerini ve yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamaktır. Bunu da başaracaklarını sahneledikleri oyunları seyrederek gördük. Drama eğitimlerin geliştirilmesi ve bu oyunların farklı yerlerde de sahnelenmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Kaymakam Sarı, daha sonra başarılarından dolayı öğrencileri ve Drama Öğretmeni Nuray Bozdemir’ i tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"