Bu sofranın maneviyatı başka hiçbir yerde yok!

Yayınlanma Zamanı : 26 Mayıs 2018 Saat: 9:15

Bu sofranın maneviyatı başka hiçbir yerde yok!

Kardeşlik ve karşılıklı hoşgörünün merkezi Hatay’da il protokolü ve kanaat önderleri, Vali Erdal Ata’nın ev sahipliğinde düzenlenen iftar sofrasında bir araya geldi.
Hatay’ın tüm renklerinin bir arada olduğu ve ilin engin hoşgörüsüne yakışan samimi sohbetlerin yapıldığı iftar sofrasında, akşam ezanın okunmasıyla birlikte açılan iftar sofrası birlikte, kardeşçe yaşamın en güzel örneğini oluşturdu.

Savon Otel’de düzenlenen iftar programına  Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Nursal Çakıroğlu, Meral Batı Demirbaş ve Aydın Abak, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Vakıflar Bölge Müdür Vekili Mehmet Yıldıran, Ermeni Cemaati temsilcisi Cem Çapar, Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Musevi Cemaati temsilcisi Şaul Cenudioğlu,, Ortodoks Kilisesi rahibi Jan Delluler, Protestan Kilisesi Ruhani Lideri Yakup Chang, Armutlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Tevfik Erkek, Armutlu Cami Dernek Başkanı Süleyman Mengüllüoğlu ve Alevi kanaat önderi Adnan Fatihoğlu katıldı.

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından yapılan duanın ardından kısa bir konuşma yapan Hatay Valisi Sayın Erdal Ata, Hatay’ın farklı inanç ve kültürlerin karşılıklı hoşgörü içinde sevgi ve kardeşlik ikliminde buluştuğu kadim bir şehir olduğunu belirtti. Kimsenin inancına veya dünya görüşüne bakmaksızın kardeşlik içerisinde birbirine gülümsediği bir kent olan Hatay’daki bu iftar sofrasının tüm renklerin tıpkı bir mozaiğin oluşturduğu bütünlüğün yansımasını anımsattığını söyleyen Vali Ata, bu tablonun bütün dünyaya örnek olması gerektiğini dile getiirken, bu güzelliklerin kıyamete kadar sürmesi temennisinde bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"