Nihat Matkap’tan ‘CHP kaybediyor’ vurgusu!

Yayınlanma Zamanı : 25 Mayıs 2018 Saat: 11:31

Nihat Matkap’tan ‘CHP kaybediyor’ vurgusu!

CHP Hatay Milletvekili Aday Listesine yükselen tepkilere CHP’nin duayen ismi tecrübeli siyasetçi Nihat Matkap da eklendi.  Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Başkan Yardımcılığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapmasının yanında CHP Hatay Milletvekili olarak da siyasete önemli katkılar sunan Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekili Listesini sert bir dille eleştirdi.

24 Haziran seçimi CHP Hatay Milletvekili Aday Listesi’nde parti örgütlerinin dikkate alınmadığını savunan Matkap, son dakika revizyonunun il genelinde ciddi rahatsızlıklar oluşturduğunu belirterek, güçler ayrılığı vurgusu yaptı.

Güçler ayrılığının siyasal partilerin yönetilmesinde önemli bir ilke olduğuna dikkat çeken  Nihat Matkap, yaptığı açıklamada, “Milletvekili adaylarının belirlenmesinde parti üyelerinin dışlanması, siyaset yaşamında kalite kaybının en temel nedeni olmaya devam ediyor” diyerek, CHP’de 24 Haziran seçimlerine dair ciddi kayıplar yaşanacağına dair sinyaller verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"