Barış Atay neden HDP’yi seçtiğini anlattı

Yayınlanma Zamanı : 23 Mayıs 2018 Saat: 11:45

Barış Atay neden HDP’yi seçtiğini anlattı

24 Haziran Seçimlerinde HDP’den Hatay Milletvekili Adayı olan Barış Atay, seçim süreciyle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, neden HDP’yi tercih ettiğine dair açıklamalarda bulundu. HDP ile beraber, seçim sürecinde Hatay bağlamında iyi bir enerji yakalayacağını düşündüğünü dile getiren Atay, seçim çalışmalarına da yarın Antakya’dan start vereceğini söyledi.

Seçin sürecinin kısa olmasından dolayı, daha önce seçim çalışması yapanlardan çok daha fazla çalışma yapması gerekeceğini ifade eden Barış  Atay, “Türkiye İşçi Partisi(TİP) adına HDP’den aday oluyorum. TİP’in bir üyesi olarak, HDP ile ittifak ve dayanışma halinde oluyorum. Bu dönemde de özellikle barajı geçme zorunluluğu varken, özellikle HDP’nin üzerinde bu kadar baskı varken, 7 Haziran’dan sonraki süreç hepimizin gözünün önünde yaşanıyorken, HDP ile dayanışmak, inandığım değerler açısından çok önemli bir zorunluluktu. Üslubumdan çok rahatsız olan bir kesim var, biliyorum. Ama günlük hayatta da, açıkçası bir şeyleri tartışırken böyle heyecanlı, sertçe savunduğum anlar olabiliyor. Milletvekili olmanın bir jargonu, bir üslubu var mıdır, bilmiyorum. Açıkçası öğrenmek konusunda çok niyetli değilim. Ben, ben olmaya gidiyorum oraya. Sanırım ben, ben olduğum için talep görüyorumdur ya da ben, ben olduğum için etkili olurumdur. Benim bakış açım bu. Fakat en azından şunu söyleyebilirim; Hayatımın her döneminde inandığım her şey için, inandığım gibi savaştım, mücadele ettim. Aynı türlü bir mücadelenin, bir parlamenter olarak da, hiçbir şekilde o dışarıdan görünen konfora kapılmadan, hatta daha büyük sorumluluklar aldığımın bilinciyle ve o kürsünün konuşma konusunda daha da rahatlatıcı etkisini hissederek, sanırım aynı çizgide, yüksek bir muhalefet edeceğimi düşünüyorum. Süre çok kısa… Bir de benim şansıma, baskın bir seçim de oldu. Ama dediğim gibi, avantajım şu, Hatay’ın içindeki birçok ilçede, birçok insanla bir şekilde daha rahat bir iletişim kuracağımı düşünüyorum. Güzel günler için, dayanışmayla mücadele zamanı” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"