Lukas, vaftiz töreninde ışık saçtı

Yayınlanma Zamanı : 21 Mayıs 2018 Saat: 12:18

Lukas, vaftiz töreninde ışık saçtı

İskenderun Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi geçtiğimiz hafta sonu görkemli bir vaftiz törenine ev sahipliği yaptı.  İskenderun Gelişim Hastanesi Basın Danışmanı Marta Kırılmaz ve Mali Müşavir Razık Kırılmaz’ın oğulları Lukas Kırılmaz, kilisede düzenlenen Vaftiz töreni ile ‘Hıristiyanlığa’ ilk adımı attı.

Genç çiftin aileleri ve yakın dostlarının katıldığı vaftiz töreni, Kilise Papazı Dimitri Yıldırım öncülüğünde Hatay Ermeni Kiliseleri Din Görevlisi Avedis Tabaşyan ve İskenderun Katolik Kilisesi Papazı Lucian Abalintoaiei’nin dualarıyla taçlandı.

Vaftiz töreninde Papaz Dimitri Yıldırım tarafından yağla kutsanan Lukas’a, vaftiz törenin ardından ‘Corç’ ismi Verildi. Minik Lukas’ın Vaftiz Anne ve Babalık görevini, Teyzesi Talita Bakırcı ile Amcası Deni Kırılmaz üstlendi.

Hem Kırılmaz, hem de Bakırcı ailesinin tek torunu olan Lukas’ın vaftiz töreninde davetlileri ağırlayan büyükanne ve büyükbabalar Osman-Kıymet Bakırcı ve Corç-Janet Kırılmaz’ın da oldukça heyecanlı olduğu gözlenirken, tören kilise bahçesinde verilen kokteyl ve ardından ailelerin ve yakın dostların katıldığı yemekle devam etti.

İskenderun Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi’nde düzenlenen vaftiz töreni, Minik Lukas için hazırlanan özel hediyelerin, vaftize katılan davetlilere dağıtılması ile son buldu.

 Minik Corç Lukas da tebrikleri kabul etti

Begonvilla’da düzenlenen yemekli Vaftiz Kutlamasında minik Corç Lukas’ın Annesi ve Babası, masaları tek tek dolaşarak hem tebrikleri kabul etti, hem de oğullarının ‘Hıristiyanlığa’ ilk adım attığı bu özel günde kendilerini yalnız bırakmayan ailelerine ve yakın dostlarına teşekkürlerini sundu.

Yemeğe katılan davetliler ise,  kendilerine gece boyunca gülücük dağıtan minik Corç Lukas ile birlikte kapı girişinde süslenen masa ve çardak olmak üzere bahçenin iç kısımda hazırlanan ve ışıklandırmalarla süslenen üç boyutlu ‘L’ harfinin önünde hatıra fotoğrafı çektirerek, günü ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"