Millet İttifakı’nın ilçe başkanlarından Filistin tepkisi

Yayınlanma Zamanı : 18 Mayıs 2018 Saat: 13:31

Millet İttifakı’nın ilçe başkanlarından Filistin tepkisi

24 Haziran erken seçimleri için biraya gelerek ‘Milli İttifakı’ kuran CHP, İyi Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi’nin İskenderun İlçe Başkanları ve partilileri, Boyacılar Parkı’nda bir araya gelerek, Kudüs ve Gazze’ye uygulanan vahşeti kınadı.

Milli İttifak adına ortak açıklamayı okuyan Demokrat Parti Sözcüsü Erol Sarı, insanlığın kadim şehri ve İslam’ın ilk kıblesi sayılan Kudüs’ün haksızca bir teşebbüsle karşı karşıya kaldığını belirterek, “İnsanlığı, kadim geleneği, uluslararası hukuku hiçe sayan pervasız bir anlayış Kudüs’ü, Filistin coğrafyasında haksız bir yaklaşımla İsrail’in başkenti yapma hayreti içerisindedir. Kudüs’ü insaf yoksunu bir avuç azınlığa teslim etme gayreti sağduyuyu ortadan kaldırmak ve insanlığın vicdanının sızlamasına sebep olmaktadır. Bu sebeple yönetici ve idarecilerimizden beklentimiz, sadece sonuç alınmayan söylem ve eylemlerden oluşacak ekonomik ve siyasi ilişkileri askıya almalarıdır. Lafla peynir gemisi yürümediği gibi, ne iç siyasette ve ülke idaresinde ne de dış siyasette netice alınamaz. Şu arenadan yükselen duygu ve düşüncelerle Gazze’de şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"