Bu kez öğrencilerin hayatına dokundu!

Yayınlanma Zamanı : 16 Mayıs 2018 Saat: 8:07

Bu kez öğrencilerin hayatına dokundu!

İskenderun Gelişim Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Op. Dr. Seda Selimoğlu Köse, İskenderun Doğa Koleji t-MBA Meclisi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ‘Kariyer Günleri’nin konuğu oldu. Lise öğrencilerinin katıldığı etkinlikte meslek hayatıyla ilgili tecrübelerini paylaşan Op. Dr. Köse, öğrencilerin geleceğine yön verecek kararlar alırken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda önerilerde bulundu.

Konuşmasında, öğrencilik ve meslek hayatı boyunca yaşadığı ilginç anılarını da aktaran Op. Dr. Seda Köse, “Hekimlik, insan hayatına dokunabilen mesleklerin başında gelmektedir. Tıp fakültesinin ardından uzmanlık okuyorsunuz ve birçok hastanın hayatını değiştiriyorsunuz. Kulak Burun Boğaz Branşı da bu uzmanlık dallarının başında yer alıyor. Bizim için, cerrahide vicdani sorumluluk çok önemlidir. Yeri geliyor, beyin cerrahisinden çok daha uzun süren ameliyatlarla karşılaşıyoruz. Bu sebeple meslekle ilgili uygulamaların nasıl olduğunun araştırılması önemlidir. Geleceğinize yön verecek mesleğinizi seçerken; iyice düşünüp araştırıp, meslek mensuplarıyla görüşmenizi tavsiye ederim” dedi.

Sunumun ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Op. Dr. Seda Selimoğlu Köse’ye t-MBA öğrencileri çiçek takdim etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"