‘Gelişim’in melekleri günlerini kutladı

Yayınlanma Zamanı : 15 Mayıs 2018 Saat: 8:29

‘Gelişim’in melekleri günlerini kutladı

İskenderun Gelişim Hastanesi, ‘12-18 Mayıs Hemşireler Haftası’ münasebetiyle, Atatürk Anıt Alanı’na çelenk sundu. Genel Koordinatör Prof. Dr. Bülent Tekinsoy, Başhemşire Hatice Uygun ve hemşirelerin hazır bulunduğu törende, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

“Ülkenin aydınlık yüzü hemşirelerdir”

İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Tekinsoy, tüm hemşirelerin gününü kutlayarak gerçekleştirdiği konuşmasında, “Hemşirelik, güç şartlarda dahi; sabır, özveri ve hoşgörüyle gerçekleştirilen zor bir meslektir. Aydın Türk Kadını’nın temsilcisi de, bu ülkenin sağlığını da temsil eden sizlersiniz. Sizlerle çalışmaktan gurur duyuyorum. Mesleğinizde başarılar ve nice yıllar diliyorum” dedi.

“Sağlık bir insan hakkıdır”

Hemşirelik mesleğinin, bir sağlık disiplini olduğunu ifade eden Eğitim Hemşiresi Emine Bakır ise, “Hemşirelik, insanın sadece fizyolojik değil; psikolojik ve sosyal yönlerden de bakım gereksinimini karşılamaktadır. Bunu yaparken, hemşireliğin dört temel kavramı olan; insan, sağlık-hastalık, çevre, hemşirelik mesleğiyle ilgili süreçlerde, problemi tanılar, girişimlerini planlar, uygular ve değerlendirir. İhtiyaç duyulan insan gücünü karşılamaya katkı sağlamak için hemşirelik, Türkiye Cumhuriyeti değerleri ve İskenderun Gelişim Hastanesi misyonu ve vizyonu doğrultusunda; yaşam boyu öğrenme ilkesine inanan yenilikçi, girişimci ve sorumluluk sahibi, mesleki olarak üst düzey bilgi, beceri ve donanıma sahip, etik ilkelere bağlı, insan onuruna saygılı, multidisipliner ekip çalışması yapabilen, kanıta dayalı bilgi üreten ve ürettiği bilgiyi uygulamaya geçirerek alanında fark yaratmaktır. Hepimiz için mutlu bir meslek hayatı sürmeyi temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından törene katılan sağlık çalışanları, Atatürk Anıt Alanı’nda hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"