Mahkumlardan çevre duyarlılığı

Yayınlanma Zamanı : 14 Mayıs 2018 Saat: 15:57

Mahkumlardan çevre duyarlılığı

Samandağ’da denetimli serbestlik uygulanan 200 hükümlü sahilde temizlik çalışması yaptı.

Hatay Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, müdürlük ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü organizasyonuyla gerçekleşen etkinlikte hükümlüler, yaklaşık 14 kilometre uzunluğa sahip, nesli tükenmekte olan ve koruma altında chelonia mydas ile caretta caretta türü deniz kaplumbağalarının önemli yumurtlama alanı olan sahilde temizlik yaptı. Hükümlüler 2 gün boyunca Asi Nehri’nin Akdeniz’e döküldüğü alanda da çalıştı.

Hatay Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumu 2.Müdürü Mehmet Yasdı başkanlığında, Kurum Psikoloğu Gökhan Özcan, Sosyal çalışmacı Orhan Çağlar ve Öğretmen Osman Çalışkan’ın de katıldığı etkinlikte hükümlülerin çalışmaları yakından takip edildi.

Hükümlüler hem çevre temizliğinde etkin rol aldıkları hem de doğal ortamda zamanlarını iyi şekilde değerlendirdikleri için etkinlikten memnun kaldıklarını belirtirken, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"