Her beş sürücüden biri kusurlu!

Yayınlanma Zamanı : 14 Mayıs 2018 Saat: 14:27

Her beş sürücüden biri kusurlu!

Hatay Valiliği, Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında 07 -13 Mayıs 2018 tarihleri arasında yürütülen çalışmaların raporunu açıkladı. Hatay il genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekiplerinin bir haftalık yol denetiminde 15.134 aracın kontrol edildiği belirtilirken, 65’i yaralanmalı, 35’i maddi hasarlı olmak üzere toplam 100 trafik kazası meydana geldiği belirtildi.

40 alkollü araç sürücüsünün belgesine geçici olarak el konulduğu trafik uygulamalarının istatistiki verileri şöyle:

► Kusurlu tespit edilen 3.281 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış,

► 92 motosiklet trafikten men edilmiş,

► 142 okul servis aracı kontrol edilmiş, 15 hatalı görünen  okul servis araç sürücüsüne para cezası tatbik edilmiştir.

► Meydana gelen 65’i yaralanmalı, 35’i maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 100 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 108 vatandaşımız yaralanmıştır.

► Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 40 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 19 sürücü hakkında da adli işlem yapılmıştır.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"