Polisten tatlı uygulama

Yayınlanma Zamanı : 11 Mayıs 2018 Saat: 14:01

Polisten tatlı uygulama

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Arsuz’da öğrenciler, denetim yapan trafik polislerinin durdurduğu sürücüleri trafik kuralları hakkında bilgilendirdi, kurallara uyanları ise çikolata ile ödüllendirdi.

Arsuz ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, hafta kapsamında Arsuz karayolu üzerinde öğrenciler ile birlikte trafik uygulaması yaptı. Ekipler tarafından durdurulan sürücülere, Gözcüler Mesleki Teknik Lisesi öğrencileri Seda Nur Nedime Özgün, M. Ali Akçalı, Ecem Nur Horuz ve Ali Özdemir tarafından trafik kuralları hatırlatıldı. Aşırı hız ve emniyet kemeri kullanımı ve bu yılki slogan olan ‘Heyy! Büyükler Trafik Kurallarına Uyun, Biz Çocuklara Örnek Olun’ ‘Trafikte Çocuk Güvenliği’ teması kapsamında sürücülere uyarılarda bulunan öğrenciler, sürücülere çikolata ikram etti.

Trafik polisi yeleklerini giyen ve çok heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler, yaptıkları uygulama ile araç sürücülerine trafikte kurallara uymanın hayat kurtardığını belirtirken, sürücüler de verdikleri bilgilerden ve ikramlarından dolayı öğrencilere teşekkür ederek, trafikte kurallara uymaya devam edeceklerini dile getirdi.

‘Heyy! Büyükler Trafik Kurallarına Uyun’

Arsuz İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amiri Talip Gönül, her yıl 5-11 Mayıs tarihleri arasında Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası olarak kutlandığını, etkinlikler kapsamında öğrenciler ile birlikte bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu yılki sloganımız ‘Heyy! Büyükler Trafik Kurallarına Uyun, Biz Çocuklara Örnek Olun’ ‘Trafikte Çocuk Güvenliği’ teması ile sürücülerin emniyet kemeri ve kask kullanımı hususunda bilinçlendirerek kurallara uyan sürücülere çikolata ikram edip uymayanlara ise uyarı yaparak ilçemizde farkındalık yaratmak için öğrencilerimizle bir uygulama yaptık. Sürücülerimizin dikkatini çekmek istedik ve bunu da öğrencilerimiz ile başardık. Ben öğrencilerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"