Bu tesis Belen’e çok yakıştı

Yayınlanma Zamanı : 11 Mayıs 2018 Saat: 15:36

Bu tesis Belen’e çok yakıştı

Belen Belediyesi’nin, kardeş şehri Ümraniye Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘Belen Belediyesi Şehitler Abidesi Sosyal Tesisi’nin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Toplam alanı 3 bin metrekare olup, zemin kat oturum alanı 100 metrekare alana sahip, içerisinde restaurant, mutfak ve Wc alanları, oyun gurubu, pergole, şelalesi bulunan tesisin açılış törenine Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve yardımcıları, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, , Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü, Belen İlçe Emniyet Müdürü, Belen Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Önder, Belen MHP İlçe Başkanı, Belen CHP İlçe Başkanı ve yönetim kurul üyeleri, muhtarlar, Şehit ve Gazi Aileleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda Belen’li katıldı.

“Şehitler Abidemiz hakettiği güzelliğe kavuştu”

Katkılarından dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve ekibine teşekkür eden Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “İlçemize böylesine güzel bir tesisin yapımında maddi manevi desteklerini esirgemeyen kardeş belediyemiz Ümraniye Başkanı Hasan Can ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Göreve geldiğimizde bu alan ilçemize hiç yakışmıyordu. Yaptığımız çalışmaların ardından sağ olsun Ümraniye Belediye Başkanımızla bu konuda görüşmelerimizde desteğini esirgemeyeceğini ifade etmesi bizleri onurlandırdı. Belen’in tarihinde önemli bir yer tutan ve aziz Şehitlerimizin yattığı bu kutsal alanımızın restorasyon çalışmalarını tamamlayarak, hak ettiği güzelliğe kavuşturduk. Rabbim bu güzel toprakları bizlere yurt eden Şehit ve Gazilerimizden razı olsun” dedi.

“Hatay’ın özelliği Anadolu’nun özelliğidir”

Başkan Vurucu’nun ardından konuşma yapan Belen Kaymakamı Abdülaziz Aydın da, Şehitler Abidesi’nin tarihi hakkında bilgiler vererek, “Tesisimizin hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can Beye de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Belen Belediyesi ile kardeşlik ilişkilerini sosyal tesisle pekiştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise, “Gerçekten birçok kültürün bir arada barış içinde yaşadığı bir şehirdir Hatay. Aslında Hatay’ın özelliği Anadolu’nun özelliğidir. Bin yıldan beri biz bu topraklarda; Alevi’si, Sünni’si, Laz’ı, Çerkez’i, Kürdü, Türk’ü, Arabı ve Acemiyle, Anadolu coğrafyasını barış coğrafyasına çeviren neslin evlatları olduk. İnşallah hayırlısıyla yaptığımız bu hizmet, Belen halkına mutlu günler yaşatacak. Çok şükür 14 yıldan beri ekibimizle beraber halkımıza hizmet ediyoruz. Maksadımız halka hizmettir. Halka hizmet Hakka hizmettir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Şehitler Abidesi Sosyal Tesisi’nin açılış kurdelesi kesildi. Açılış son olarak, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a plaket takdimi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"