Hataylılar’ın şeref konuğu oldu

Yayınlanma Zamanı : 10 Mayıs 2018 Saat: 15:49

Hataylılar’ın şeref konuğu oldu

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Hatay Birlik Vakfı’nın Ankara’da düzenlediği toplantının şeref konuğu oldu. Kültür ve Turizm Bakan Vekili Hüseyin Yayman, Birlik Vakfı Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti üyeleri ile çok sayıda Hataylı üst düzey bürokrat ve iş adamının katıldığı toplantıda, Hataylı hemşerileriyle özlem gideren TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Hataylı birçok kişinin Türkiye’de önemli görevlerde bulunduğunun altını çizerken, şampiyonluktan dolayı Hatayspor’u da kutlamayı ihmal etmedi.

“Ulaşamayacağımız hedef yok”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer, Ankara’da yaşayan Hataylılar olarak en önemli hedeflerinin başarılı ancak maddi sorunlar yaşayan öğrencilere burs sağlamak olduğunu  belirtirken, “Hataylı bir hemşehrimizin TÜSİAD gibi bir kurumun başında olmasından büyük onur duyuyoruz, eğer çalışırsak ulaşamayacağımız hedefin olmadığına inanıyorum” derken, Erol Bilecik’i aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Hatay, çok önemli bir şehir”

Hatay denildiğinde insanların aklına “barış ve huzur” geldiğini kaydeden Bilecik, “Nice inançlara beşiklik etmiş çok önemli bir şehirdir Hatay. Şüphesiz, Hatay denilince insanların sizi sarıp sarmalayacağı, birçok farklı kültürün birbirine karıştığı ama kimsenin birbirine de karışmadığı kentten bahsediyoruz. Ülkemizde yaşanan onca siyasi belirsizliğe rağmen büyüyen bir ekonomimiz var ve TÜSİAD olarak yüzde 6 bir büyüme öngörüyoruz. Ekonomide yeni bir kalkınma zamanı. Siyasi otoriterle TÜSİAD olarak yakinen konuşuyoruz. Türkiye’nin içinde bulunduğu en büyük sorun enflasyon ama güçlü bir ekonomi yönetimi bunun üstesinden gelecektir. Bugün piyasada güven verici sözlere ihtiyacımız var ve bu söylemlerle enflasyon yüzde 5-6’ya düşebilir. Zor zamanlar geliyor ama geçeceği konusunda da şüphe yok.. Böyle dönemlerde herkesin pozitif olmasına ihtiyaç var. Mevlana şöyle diyor; Emek ver, kulak ver ama hiç bir zaman boş verme… Hayal kurmamız gerekiyor, başarıya giden yol orada başlıyor, bunun için çok çalışmalı, akılcı olmalıyız. Bütün hayatım boyunca insan ilişkilerine önem verdim. İyi dostluk biriktirmek ana servettir” dedi.

 “Bu sene, o sene oldu”

Hatayspor’un PTT Birinci Lig’e yükselmesinin hem Hatay’a hem de bölgeye müthiş moral verdiğini anlatırken, şampiyonluktan dolayı futbolcuları, teknik heyeti ve yönetimi kutlayan Erol Bilecik, “Şehre moral olan bu şampiyonluk için yöneticilere ve futbolcularımıza tebriklerimi iletiyorum. Hatay her şeyi başarabilecek güçte… Bu sene o sene olsun dedikleri 2018, Hatay için öyle bir sene olsun. Tüm kulvarlarda başarılar elde edileceği bir yol olsun ” dedi.

“Söz konusu Hatay ise gerisi teferruattır”

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Hüseyin Yayman da yaptığı kısa konuşmada, Hatay Birlik Vakfı’nın çalışmalarını desteklediklerini ve öğrencilere verilen bursun çok önemli olduğunu vurgulayarak,  “Her yerde şunu söylüyoruz;  Hatay söz konusu ise gerisi teferruattır. Bugüne kadar Hatay için çalıştık bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"