Türkiye, Kırıkhan’ı konuşacak

Yayınlanma Zamanı : 09 Mayıs 2018 Saat: 16:48

Türkiye, Kırıkhan’ı konuşacak

Kırıkhan’da geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören “Kırıkhan’a gel ciğerimi ye” adlı festivalin ikincisi Anneler Günü’ne özel olarak 13 Mayıs 2018 Pazar günü gerçekleşecek.

Kırıkhan Kaymakamlığı, Kırıkhan Belediyesi, Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası, Kırıkhan Ziraat Odası ve Kasaplar Odası tarafından mesire alanında düzenlenecek olan 2. Ciğer Festivali, saat 10.00’da Yerel sanatçı konserleri, 11.00’de yamaç paraşütü gösterisi, 12.00’da festival açılışı, 14.00’da OFF ROAD oyunlarının ardından saat: 20.00’de de konserle şenlenecek.

 “2’nci Ciğer Festivaline davetlisiniz”

‘2’nci Kırıkhan’a gel ciğerimi ye’ festivali hakkında bilgiler veren Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, “Bugün artık Türkiye’de Kırıkhan denildiği zaman akla ilk olarak ciğer kebabı gelmektedir. Bu yıl 2’ncisini düzenleyeceğimiz ‘Ciğer Festivalimizi’ artık geleneksel hale getirmiş durumdayız. Damak tadının, sofra kültürünün dünyadaki en güzel örneklerinden bir tanesi olan Hatay’ın güzel incisi Kırıkhan’da, ciğer kebabımızın tanıtımıyla ilgili Türkiye’nin ve dünyanın ünlü gurmeleri bu yıl da aramızda olacak. Bu yılki organizasyonumuzda halkımıza daha renkli ve eğlenceli sürprizlerimiz olacak. Bu vesileyle 13 Mayıs 2018 Pazar günü Mesire alanında düzenleyeceğimiz ‘2. Ciğer Festivalimize’ Kırıkhanlı hemşerilerimiz başta olmak üzere bütün Hatay’ı ve hatta bütün Türkiye’yi; İlçe Kaymakamımız Mustafa Erkayıran ve sanayi ve esnaf odası başkanlarımızla birlikte Kırıkhan’a davet ediyoruz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"