İSTE rüzgarı, denizden esti

Yayınlanma Zamanı : 09 Mayıs 2018 Saat: 13:42

İSTE rüzgarı, denizden esti

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Denizcilik Meslek Yüksekokulu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Karton Tekne Yarışması, 10 takımın katılımıyla gerçekleşti. İskenderun Sahili’nde oluşturulan parkurda, Renkli görüntülere sahne olan “2. Karton Tekne Yarışması’nın başlama işareti İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli tarafından verildi.

Düzenlenen yarışmada, yarışmacılar sadece koli bandı ve karton kullanarak yaptıkları teknelerle denize açıldı.

Yarışmayı, İSTE Makine Mühendisliği 1. Sınıf Öğrencileri Fatih Kavak ve Ömer Olgaç’ın karton teknesi 3 dk. 12 sn. parkur derecesi ile birinci, İSTE Denizcilik MYO Sualtı Teknolojileri öğrencileri Şamil Şamün, Miraç Şekerci, Furkan Yüksel ve Ömer Güler’in yaptıkları Ilgın-1 adlı karton tekneyi kullanan Kubilay Çelebi, Ömer Ayan, Anıl Güler ve Mehmet Ekiz’den oluşan ekip 3 dk. 30 sn ile ikinci ve İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu Basın Yayın Teknolojileri Öğretim Görevlisi Mehmet Kartal Bilen’in İMYO isimli teknesi 3 dk. 32 sn’lik dereceyle yarışmayı üçüncü olarak tamamladı.

Dereceye giren takımlara ödüllerini İSTE Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sefa Ayhan Demirhan takdim etti.

Tasarım ödülünü Doç. Dr. Tolga Depci, mansiyon ödülünü ise İSTE Denizcilik MYO Deniz Liman Programı Öğrencileri Ayşe Tarakçı, Pelin Gürbüz, Harun Çetin’in hazırladığı Ilgın-2 isimli karton tekne adına Ayşe Tarakçı aldı.

Keyifli anlara sahne olan yarışmada, katılımcılar ve izleyiciler; ‘Karton Tekne Yarışması’nın geleneksel hale getirilmesini ve her yılsonunda yapılmasını arzu ettiklerini ifade etti.    

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"