Arsuz’dan 4 gündür dumanlar yükseliyor

Yayınlanma Zamanı : 04 Mayıs 2018 Saat: 10:02

Arsuz’dan 4 gündür dumanlar yükseliyor

Arsuz Kale Mahallesi Amanos Dağı eteklerinde 4 gündür devam eden ve 100 hektar alana zarar veren yangının büyük bölümü kontrol altına alındı.

Zor arazi koşulları dolayısıyla çok sayıda iş makinesinin müdahaleyi hızlandırmak adına yol açma çalışmaları gerçekleştirdiği bölgede, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Mersin, Konya, Antalya, Kırıkkale, Ankara’nın yanı sıra İskenderun, Arsuz, Samandağ, Antakya ilçesinden yaklaşık 400 personel, 50 arazöz, 20 su tankı ve çok sayıda yangın söndürme aracı gece gündüz demeden havadan ve karadan söndürme çalışmalarını sürdürdü. Alanın sarp ve derin vadiler olması nedeniyle de 2 helikopter ve 1 uçak da denizden su alarak yüksek tepelerdeki yangını söndürme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Muzaffer Ketmen, yangının alt kısımlarda kontrol altına alındığını, ancak, zor arazi koşulları nedeniyle yüksek tepelerde uçak ve helikopterler ile söndürme çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Kale Mahalle Muhtarı Mehmet Gebeş de yangının büyük ihtimalle bir kaza sonucu çıktığına değinerek, “Devletimiz büyük imkânlarıyla müdahalesini yapıyor. Büyük bir ihtimalle bugün tamamen söndürülecek. Şerit açma çalışmaları da yapılıyor. Ekiplerimiz, uçaklarımız ve helikopterlerimiz ara vermeden yangına müdahale ediyorlar” dedi.

ARSUZ'DAN 4 GÜNDÜR DUMANLAR YÜKSELİYOR

ARSUZ'DAN 4 GÜNDÜR DUMANLAR YÜKSELİYORArsuz Kale Mahallesi Amanos Dağı eteklerinde 4 gündür devam eden ve 100 hektar alana zarar veren yangının büyük bölümü kontrol altına alındı.https://sozgazetesi.com.tr/2018/05/04/arsuzda-4-gundur-dumanlar-yukseliyor/

Söz Gazetesi paylaştı: 4 Mayıs 2018 Cuma

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"