İSDEMİR’e ‘SEVAP’ ödülü

Yayınlanma Zamanı : 02 Mayıs 2018 Saat: 10:49

İSDEMİR’e ‘SEVAP’ ödülü

OYAK Maden-Metalürji Grubu şirketlerinden, Türkiye’nin en büyük entegre yassı çelik üreticilerinden biri olan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. (İSDEMİR), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından ‘Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nda (SENVER-18) üçüncü oldu.

2016 yılından bu yana OYAK bünyesinde hizmet veren ve 2006 yılında 5 milyon tonun üzerinde üretim gerçekleştirerek büyük bir başarı yakalayan İSDEMİR, ‘Kangal Haddehanesi Yüksek Karbonlu Üretimlerde Fan Değerlerinin Düşürülmesi İle Enerji Tasarrufu Sağlanması Projesi’ ile ‘Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri’ (SEVAP-3) kategorisinde üçüncülük ödülünü almaya hak kazandı. İSDEMİR’in geliştirdiği projeyle; fan açıklığının düşürülmesi ile elektrik tasarrufu sağlanırken mukavemet ve çekilebilirlik performansı parametreleri de istenen değerlerde sağlandı.

Endüstriyel işletmelerin uyguladığı, enerji verimliliği ile çevreye duyarlı projelerin ve teknolojilerin ortaya çıkarılması, tanıtılması ve yaygınlaştırılması, enerji verimliliği konusunda yeni ve benzer çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen yarışmada İSDEMİR, ‘Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri kategorisinde bugüne kadar 6 birincilik, 1 ikincilik, 2 üçüncülük ve 2 Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Bu yıl 48’inci kuruluş yılını kutlayacak olan, modernizasyon ve dönüşüm yatırımlarıyla birlikte başarılarına her geçen gün yenisini ekleyen İSDEMİR, Türkiye’nin hem uzun hem yassı ürün üreten tek entegre tesisi olarak aldığı ödüllerle başarılarını taçlandırdı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"