Bu pazarda köylünün emeği var

Yayınlanma Zamanı : 01 Mayıs 2018 Saat: 9:15

Bu pazarda köylünün emeği var

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu’nun bölge insanın el emeğini gelire dönüştürmek amacıyla hayata geçirdiği ‘Kapalı Köy Pazarı’ görkemli bir törenle açıldı.

Belen Halilbey Mahallesi’nde gerçekleşen açılışa TBMM İdare Amiri Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Ak Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder, Büyükşehir ve Belen Belediyesi Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Başkanları, Dernek Başkan ve Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

   

“2018 atılım yılı olacak”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, 2018 yılının Belen için atılım yılı olduğuna değinerek, “İlçemize kazandırdığımız ilk kapalı semt pazarımız olan Belen Belediyesi Kapalı Köy Pazarı açılışına hoş geldiniz. Bu yerin yapımında bizlerden desteklerini esirgemeyen Bahçeşehir Koleji sahiplerine ve kurulum aşamasında yoğun emek sarf eden ekip arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Pazar yerimizin yapım aşamasında birçok sorunla karşı karşıya kaldık. İki defa şikâyet edilerek yapım çalışmamız durduruldu. Ama bizler yılmadık ve kararlı bir duruş sergileyerek ‘Köy Pazarımızı’ esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Buradan esnaf kardeşlerimize ve Belenli hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun diyorum. Buradan bir müjde daha vermek istiyorum; Şehitler Abidesi Sosyal Tesisimiz de tamamlandı. Açılışını en kısa zamanda yapacağız. Kuş Gözlem Temalı Tabiat Parkımız da bitmek üzere. Hastanemiz, futbol sahamız, TOKİ’mizde çalışmalarımız son aşamaya geldi. Hayırlısıyla bu yıl çok güzel atılımlar yapacağız” dedi.

“Belen şantiyeye döndü”

Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın da ilçe genelinde yapılan yatırımlara değinerek, “İlçemiz şantiye sahasına döndü. Üç okul inşaatımız devam ediyor. İlçe Emniyet Binamızın çalışmaları başladı. Hastanemiz, Tabiat Parkımız, Şehitler Abidesi Anıtımız ve Şehitler Abide Parkımız ilçemize kazandırdıklarımızdan bazıları sadece. Buradan Hatay Milletvekillerimize ve Belediye Başkanımıza yaptığı özverili çalışmalardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Sırada, Belen Kültür Han Projesi var

TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ise Belen’e çok önemli hizmetler kazandırmaya devam edeceklerini belirterek, “Hükümet olarak ilçeler adına ne talep ettiysek olumlu karşılanarak tamamını ilçelerimize kazandırdık. Belen’de hastanemiz yoktu, uzun uğraşlar neticesinde Sağlık Bakanlığı’mıza onaylattık. Belen pazaryerine Kültür Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde Belen Kültür Han Projemizi onaylatarak, kısa zaman sonra ilk kazmamızı vuracağız” diyerek, Kapalı Köy Pazarının Belenli hemşirelere hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Kurban kesiminin ardından Belen Kapalı Köy Pazarı’nın açılışı TBMM İdare Amiri Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın ve Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu tarafından yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"