Emek ve alın teri vurgusu

Yayınlanma Zamanı : 30 Nisan 2018 Saat: 11:19

Emek ve alın teri vurgusu

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, tüm dünyada işçi ve emekçilerin birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutladıkları ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü dolayısıyla yayımladığı mesajda alın teri ve emek vurgusu yaptı.

Ünlü şair ve yazar Cenap Şahabettin’in ‘En çok bolluk getiren yağmur, alın teridir’ sözüyle alın terinin önemine dikkat çeken Kaymakam Soytürk, “Emekleri ve alın terleriyle, ülkemizin ilerlemesinde ve refah düzeyinin yükselmesinde önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerimizin, haklarını ararken gösterecekleri demokratik ve barışçı tavır, demokrasimizin gelişmesi bakımından da büyük önem taşıdığı aşikârdır. Çalışanlarımızın sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları, emeklerinin tam karşılığını almaları, devletimizin önem ve öncelik verdiği konular arasında yer almaktadır. Güçlü ve söz sahibi bir ülke olma doğrultusunda hızla ilerleyen ülkemizin temelinde çalışan, alın teri ve emekleriyle bu yolda gayret gösteren tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü içten dileklerimle kutluyor, bu anlamlı günün barış ve kardeşliğin egemen olduğu, provokasyonlardan uzak, bir bayram havasında kutlanması temennisiyle, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyor, sağlık, huzur ve barış dolu günler diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"