Tarım ve sanayinin istihdam karnemizdeki notu pekiyi

Yayınlanma Zamanı : 25 Nisan 2018 Saat: 13:37

Tarım ve sanayinin istihdam karnemizdeki notu pekiyi

Hatay Valisi Erdal Ata başkanlığında gerçekleşen 2018 yılı ikinci İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı Payas’ta yapıldı.

Payas Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Erdal Ata’nın yanı sıra, MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Payas Kaymakamı Dr.Polat Kara, İl Sağlık Müdürü Sabahattin Yılmaz, İŞKUR Müdürü Ziya Yüksel, Doğaka Genel Sekreteri Onur Yıdız, Payas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Kendir, Payas OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nihat Akatoğlu, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A. Kadir Teksöz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ile ilgili kurum müdürleri katıldı.

Vali Ata, Hatay genelinde tarım ve sanayi sektöründe iş imkânlarının bulunduğunu, istihdam oranlarını artırmak için yapılması gereken uygulamalar ile alınacak tedbirlerin görüşülmesi konusunda değerlendirmeler yapmak üzere bir araya gelindiğini ifade ederek, toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
Açılış konuşmasının ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ziya Yüksel son toplantıda alınan karaların ulaştığı noktayı ve Hatay’da gerçekleştirilen kurum faaliyetlerini içeren bir sunum yaptı.

Toplantının gündeminde; 2018 yılı ilk çeyrek faaliyetlerinin değerlendirilmesi, açılması planlanan mesleki eğitim kurslarına ait verilerin sunulması, 2018 yılı İşgücü Piyasa Araştırması hakkında bilgilerin paylaşılması, Denetim Kurulu Raporlarının değerlendirilmesi, 2018 yılı İstihdam teşvikleri hakkında bilgilendirme içeren başlıklar değerlendirildi.

Toplantıya gündem maddelerine ilişkin hususların karşılıklı görüş alışverişi biçiminde ele alınması ile devam edildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"