KOM, isimleriyle açıkladı

Yayınlanma Zamanı : 25 Nisan 2018 Saat: 12:33

KOM, isimleriyle açıkladı

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekipleri, kaçakçılığın önlenmesi ve kaçak malzemelerin piyasaya sürülmeden ele geçirilmesi amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında düzenlediği iki ayrı operasyonda, 4 kişiyi gözaltına aldı.

Halkın huzur ve güven ortamının korunması amacıyla operasyonlarına kararlılık ve ciddiyetle devam eden KOM ekipleri, kaçak nargile tütünü üretimi yapan iki ayrı iş yeri, bir depo ve bir eve düzenledikleri operasyonlarda, tonlarca kaçak nargile tütünü ile birlikte paketleme makineleri ve aletleri ele geçirdi.

Nargile içenler dikkat!

KOM ekipleri, İskenderun Muradiye Mahallesi Tayfur Sökmen Bulvarı No:105 adresinde R.T. isimli şahıs tarafından işletilen Tunç Nargile isimli işyerinde 20.04.2018 günü saat:15.00 – 17.00 arasında gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında alınan arama kararı doğrultusunda gerçekleştirdiği operasyonda toplamda 6760 kg. nargile ve tütün karışımından oluşan menşei belli olmayan madde, 3 adet tartı makinesi, 1 adet plastik yapıştırma makinesi, 1 adet paketleme makinesi, 1 adet jelatin paketleme makinesi, 3 adet tütün karıştırıcı makinesi, 4 adet tütün kıyma makinesi ele geçirdi. İşyerinde bulunan R.T. , A.T. ve B.D. isimli şahıslar gözaltına alındı.

  

Bir operasyon da Peynirciler Pasajı’na

İskenderun Çay Mahallesi Kanatlı Caddesi Peynirciler Pasajı adresindeki M.N.D. isimli şahıs tarafından işletilen Hacıoğlu isimli işyeri ve işyeri deposu ile, şahsın ikamet ettiği Cırtıman Mahallesindeki ikametinde 23.04.2018 günü gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında alınan arama kararı doğrultusunda aynı gün saat: 16.30 – 20.30 saatleri arasında yapılan arama tarama faaliyeti kapsamında da toplamda 775 kg. nargile tütünü ve 586 kg. gümrük kaçağı çay ele geçirilerek, M.N.D. isimli şahıs gözaltına alınmak suretiyle hakkında yasal işlem yapıldı.

Ekipler ayrıca, konu ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen adli sürecin devam ettiğini ifade etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"