DTO, denizcilikte rotayı değiştirdi

Yayınlanma Zamanı : 19 Nisan 2018 Saat: 15:38

DTO, denizcilikte rotayı değiştirdi

Deniz Ticaret Odası(DTO) İskenderun Şube Başkanı Kemal Kutlu, yeni yönetimi ile birlikte İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin ardından İskenderun Deniz Üs Komutanı Kurmay Albay Aykan Tekin’i konuk etti.

Yeni yönetime hayırlı olsun dilemek amacıyla gerçekleşen ziyaretlerde, kurumlar arası iştişarenin önemine dikkat çekilirken, ortaklaşa gerçekleşebilecek projeler ve geleceğe yönelik hayata geçirilebilecek planlar konuşuldu.

‘Ben’ değil ‘Biz’ varız!

Ben’ değil ‘Biz’ anlayışıyla, tüm kurumlarla koordineli çalışmalar yapacaklarını söyleyen Deniz Ticaret Odası İskenderun Şube Başkanı Kemal Kutlu “Öncelikle ziyaretinizden ötürü odamızda sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Yeni göreve geldiğimiz için bazı eksikliklerimiz var. Ancak başta denizcilik sektörü olmak üzere bölgemiz ve ülkemiz menfaatlerine yönelik her türlü çalışmanın içerisinde imkânlarımız dâhilinde yer almaya çalışacağız. ‘Ben’ değil ‘Biz’ anlayışı içerisinde el ele vererek birlikte başarılı projelere imza atacağımızdan kuşkumuz yok. Denizcilik anlamında beraber çalışmalarımız sonucunda umarım iyi güzel işlere imza atarız” dedi.

İSTE – DTO işbirliği

İskenderun’da denizcilik sektörü hakkında bir çalıştay düzenlemek istediğini belirterek, DTO ile yapılabilecekler konusunda istişarede bulunan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli de, “İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi’nin yeni yönetimine şahsım ve arkadaşlarımın adına başarılar diliyoruz. Yeni dönemde başarılı olacağınıza inanıyoruz. Denizcilik ve bölgemize hizmet anlamında bizler de sizlerde ortak hareket etmekten mutluluk duyarız. Üniversitemizde denizcilik sektörü hakkında bir çalıştay gerçekleştirmek istiyoruz. Ayrıca birlikte ‘çalışma grubu’ oluşturarak sektörel bazda ülkemize ve bölgemize neler yapabiliriz, neler kazandırabiliriz gibi ana başlıklar belirleyerek rotamızı çizebiliriz” diye konuştu.

İskenderun Deniz Üs Komutanı Kurmay Albay Aykan Tekin de, Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerine yeni görevlerinde başarılar dileyerek, denizcilik üzerine bir süre sohbet etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"