Seni doğuran ‘Ana’ya kurban olsunlar

Yayınlanma Zamanı : 12 Nisan 2018 Saat: 12:13

Seni doğuran ‘Ana’ya kurban olsunlar

Kars Fevzipaşa Ortaokulu öğrencisi Azranur Samcı, yazdığı mektuba eklediği bir haftalık harçlığı olan 10 lirayı Afrin’deki Mehmetçik’e ulaştırılması talebiyle Hatay Valiliği’ne gönderdi. Mektubu teslim alan Vali Ata, Zeytin Dalı Harekâtı başladıktan sonra Türkiye’nin dört bir tarafından binlerce mail, mektup ve telefon aldıklarını belirterek, Azranur’un bu davranışının kendisini çok duygulandırdığını söyledi.

Kars’ta yaşayan 10 yaşındaki ortaokul öğrencisine derslerinde başarılar dileyen Vali Ata, “Azranur Samcı isimli öğrencimiz bana bir mektup yazmış. Bir haftalık harçlığının askerlere ulaştırılmasını istemiş. Öğrencimizin yaptığı bu davranış beni çok duygulandırdı. Ben kendisini tebrik ediyorum, kutluyorum. Derslerinde başarılar diliyorum. O parayı Türk Silahlı Kuvvetlerimizi Güçlendirme Vakfına vereceğiz. Kendisine selamlarımı iletiyorum” dedi.

“Vatanımı çok seviyorum”

Azranur Samcı’nın mektubunda ise şu ifadeler yer aldı: “Sayın Hatay Valisi amca, ben Kars Fevzipaşa Ortaokulundayım. 5/E sınıfındayım. Bu para benim bir haftalık harçlığımdır. Bu 10 lirayı Afrin’de savaşan Mehmetçik abilerime ulaştırırsanız çok mutlu olurum. Vatanımızı ve askerlerimizi çok seviyorum. Sizin ve Mehmetçik abilerimin ellerinden öpüyorum. Allah devletimizi, vatanımızı, bayrağımızı ve askerlerimizi korusun. Selamlarımı sunar ellerinizden öperim.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"