Tosyalı Holding dev adımlarla büyüyor

Yayınlanma Zamanı : 10 Nisan 2018 Saat: 8:30

Tosyalı Holding dev adımlarla büyüyor

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Proje Bazlı Teşvik Sistemi Tanıtım toplantısında 2017 Yılında Türkiye genelinde hazırlıkları tamamlanan 19 yatırımcı arasında yer alarak Teşvik Belgesiyle ödüllendirildi. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törende başarılı işadamı ve sanayici Tosyalı’ya teşvik belgesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım birlikte takdim etti.

Ekonomiye can katacak teşvik

Tosyalı Holding’in yanı sıra Alvı Medıca, Assan, Atayurt, BMC, CFS, Dow-Aksa, Ekore, Ersan, SASA, İpek Mobilya, Most Makine, Siirt Bakır, Metcap Enerji, Tusaş, Oyak-Renault, Yıldız Metalurji, Vestel, Sütaş’ında teşvik belgesi aldığı törende, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Proje Bazlı Yatırım Teşvik Sistemi’nin stratejik sektörlerde yatırımların önünü açtığını ve desteklenen projelerle ekonomiye can katmanın yanı sıra, istihdamın da artırıldığına vurgu yaptı ve “Türkiye kendi devlerini yaratıyor!” dedi.

‘At binenin, kılıç kuşananın’

Törende yaptığı konuşmada toplam yatırım bedeli 135 milyar lira olan 19 projenin sahibi firmalara belgelerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elini taşın altına koyan iş dünyamızın temsilcileriyle omuz omuza ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar durmayacağız. Atalarımız, ‘at binenin, kılıç kuşananın’ der. Biz bu anlayışla ülkemizi yönetirken, aynı yaklaşımla yatırım yapan üreten iş dünyamızı da takdirle karşılıyoruz” dedi.

19 yeni yatırım sayesinde, 34 bin 111 doğrudan, 134 bin de dolaylı istihdamın ortaya çıkacağına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, firma sahiplerine ve yöneticilerine, Türkiye’nin gelişmesine, büyümesine, hedeflerine doğru ilerlemesine sağladıkları katkılar dolayısıyla teşekkür etti.

Yatırımcıyı yüksek faizden kurtarmak gerektiğini, istihdamın ve üretimin ancak yatırımla mümkün olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Proje Bazlı Yatırım Teşvik Sistemi’nin bu ihtiyacın neticesi olarak ortaya çıktığını belirtti.

Entegre Madencilik Yatırımı’na teşvik

Proje tutarı 28 milyon lira olan Osmaniye Entegre Madencilik Yatırımı ile teşvik belgesi almaya hak kazanan Fuat Tosyalı ise, “Ülkemizin global bir çelik üreticisi olarak bize güvenen ve sınır tanımayan üretim sevdamıza aynı heyecanla destek verip teşvik eden Sayın Bakanımıza, Sayın Başbakanımıza ve özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza en derin şükranlarımızı sunuyoruz’ şeklinde konuştu.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"