Gençlerden beklenen hareket

Yayınlanma Zamanı : 06 Nisan 2018 Saat: 13:39

Gençlerden beklenen hareket

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Hurşit Mursaloğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla partili gençlerle birlikte Hatay Barosu İskenderun Temsilciliği’ni ziyaret etti. Hatay Barosu Başkan Yardımcısı Mehmet Asıl nezdinde, adliyede görev yapan bütün avukatların gününü çiçekle kutlayan Mursaloğlu, avukatların güçlü adalet sisteminin en büyük temsilcileri olduğunu vurguladı.

Herkesin daha adil bir Türkiye’de yaşaması ümidiyle, günümüzde avukatlara her zamankinden daha fazla görev düştüğünü söyleyen Hurşit Mursaloğlu, “Adaletin siyasallaştırılmaya çalışıldığı günümüz Türkiye’sinde, vicdanına ve gerçeklere güvenen avukatların var olması çok önemli. Demokratik ve özgür düşüncenin hâkim olduğu ülkelerin en büyük özelliği güçlü bir adalet sisteminin olmasıdır. Güçlü adalet sisteminin en büyük temsilcileri ise avukatlardır. Türkiye’ye yurtsever, Atatürkçü, demokratik bilimin ışığında gerçeklerin savunucusu ve hukukun üstünlüğüne inanan avukatlar her daim lazım olmuştur. Bugünün Türkiye’sinde; basın özgürlüğünün yok edildiği, adalet saraylarının vicdani özgürlüğe göre değil, siyasete göre dizayn edildiği ortamda avukatlara her zamankinden daha fazla görev düşmektedir. Bizlerde avukatların sahip olduğu önemin farkında olarak, avukatların bugünlerinde yanında olmak istedik. Tüm avukatların 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlar, herkesin daha adil bir Türkiye’de yaşaması ümidimi yinelemek isterim” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"