Hatay’da Katar uçağına sulu karşılama

Yayınlanma Zamanı : 04 Nisan 2018 Saat: 17:27

Hatay’da Katar uçağına sulu karşılama

Katar Havayolları, Doha’dan Hatay Havalimanı’na ilk uçuşunu bugün gerçekleştirdi. Katar Havayolları’na ait A320 tipi uçak, Hatay Havalimanı’nda havacılık geleneği olan su gösterisiyle karşılandı. 2 itfaiye aracının karşılıklı olarak alana inen Katar uçağının üzerine su fışkırtmasıyla, uçuşların hayırlı yolculuklara vesile olması mesajı verildi.

Katar Havayolları Güneydoğu Avrupa Ülke Müdürü Ferit Aksun, Antakya’da düzenlediği basın toplantısında, Hatay’ın 150’den fazla destinasyonu bulunan global ağlarına ekledikleri en son hat olduğunu belirtti.

Aksun, Türkiye’ye yaptıkları seferlerde İstanbul’daki Atatürk ve Sabiha Gökçen ile Ankara’daki Esenboğa ve Adana’daki Şakirpaşa havalimanlarından sonra Hatay’ın beşinci uçuş noktaları olduğunu vurgulayarak, “Bu hat sayesinde Türkiye ile Katar arasındaki bağlarımız güçlenecek ve iki büyük ülke arasında var olan dostluk pekişecektir. Türkiye’de 14 yıldır başarılı operasyonlar yürütmekteyiz. Hatay uçuşları başlangıcıyla Doha’dan Türkiye’ye olan toplam haftalık uçuş sayımızı önümüzdeki dönemde açılacak Bodrum ve Antalya ile beraber 41’e çıkaracağız. Bundan oldukça gururluyuz. Türkiye iş ve eğlence amaçlı seyahat eden müşterilerimiz arasında popülerliğini giderek artırmakta ve ülkenin zengin kültürü, misafirperverliğin tadını çıkarmak isteyen yolcularımızı çekmeye devam etmekte. Hatay genişleyen küresel ağımıza önemli katkı sağlayacak” dedi.

Qatar Airways’in resmi internet sitesinde Hatay’a gerçekleşen ilk uçuşla ilgili yapılan açıklama da ise, “Hatay’da ilk kez dokunduğumuzda, Qatar Airways olarak bugün sıcak bir karşılama yaşadık. Bu dokunuş Türkiye’ye açılan beşinci ağ geçidimizi işaret ediyor” ifadelerine yer verildi.

Haftada 3 uçuş

Doha’dan Hatay’a haftada üç kez gerçekleştirilen yeni hizmet, Business Class’ta 12, Economy Class’ta ise 132 koltuk kapasiteli Airbus A320 uçağıyla yapılacağı bildirilen Hatay-Doha seferleri Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri saat 12.25 gerçekleştirilirken, Doha-Hatay seferleri ise aynı günlerde 07.40’da gerçekleştirilecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"