Bu kez İskenderun’u denetledi

Yayınlanma Zamanı : 02 Nisan 2018 Saat: 12:04

Bu kez İskenderun’u denetledi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, dün İskenderun’daki askeri birlik, karargâh ve komuta yerlerinde inceleme ve denetlemelerde bulundu.  Orgeneral Akar’a Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve 2’nci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel eşlik etti.

Bölgedeki birlik komutanlarıyla birlikte son gelişmeler ve alınan/alınacak tedbirler hakkında istişarelerde bulunan Akar, Zeytin Dalı Harekâtı’nın kullanılan silah ve mühimmat dâhil uluslararası hukuka ve terörle mücadele esaslarına uygun olarak, hem askeri hem insani değerler anlamında da diğer dünya ülkelerine örnek olacak bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Operasyon kapsamında teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçlerin hedef alındığını ifade eden Akar, harekât kapsamında özellikle meskûn mahallelerde mayın ve el yapımı patlayıcı temizleme faaliyetlerine ağırlık verildiğini dile getirdi.

Orgeneral Akar, harekât kapsamında göstermiş oldukları kahramanlık ve fedakârlıklardan dolayı personelini kutlayarak, başarılar dilerken, Zeytin Dalı Harekâtının başarıyla yürütülmesinde en büyük pay sahibi olan aziz şehitlere Allah’tan rahmet, çatışmalarda yaralanan kahraman gazilere acil şifalar, ailelerine de sabır temennisinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"