Türkiye’nin tek Arap Hıristiyan köyünde Mehmetçik’e dua

Yayınlanma Zamanı : 16 Mart 2018 Saat: 12:45

Türkiye’nin tek Arap Hıristiyan köyünde Mehmetçik’e dua

Türkiye’nin tek Arap Hıristiyan köyü Altınözü’ndeki Tokaçlı’da gerçekleşen ayinde dualar Afrin Operasyonu’nu başarıyla sürdüren Mehmetçik için edildi. Çan sesinin yükselmesiyle Maria Ana Rum Ortodoks Kilisesi’ne akın eden vatandaşlar, Mehmetçik için dua ederken, mum yakıp, dilek diledi.

Köyün 17 yıllık papazı Musa Papaz’ın yönettiği ve Arapça olarak okuduğu vaazda, “Allahım sen devletimizi başımızdan eksik etme; askerimizi koru. Sınırda tüm devletimiz için mücadele eden Mehmetçiğimize güç ver. Her şeye kadir olan sensin Allah’ım. Sevgimiz hep daim olsun. Dünya ve tüm insanlık için barış, savaşın olmadığı günler olsun. Amin” dedi.

Mehmetçik için dua eden 28 yaşındaki Janet Çilingir de, “Bu ülkede mutlu ve özgürüz. Ben bu ülkede dinimi özgürce yaşıyorsam askerlerimiz sayesinde. Dualarımız sınırdaki askerlerimizle. Hepsine vefa borcumuz var. Allah hepsini korusun” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"