Mehmetçik, şifa dağıttı

Yayınlanma Zamanı : 13 Mart 2018 Saat: 16:29

Mehmetçik, şifa dağıttı

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birlikler Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Hatay sınırı karşısındaki Afrin’in Hasırki  Köyü’nü de teröristlerden temizledi. Mehmetçik, terörden arındırılan köyde sağlık taraması gerçekleştirdi.

Hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin ölgesinde  PYD/YPG/PKK/KCK ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör  örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla  devam eden harekat kapsamında terörden temizlenen köylerde aralarından çocuk ve yaşlıların da bulunduğu köydeki sivillere yönelik sağlık taraması yapan Mehmetçik’in içeri girerken, ev sahiplerinden müsaade aldıkları ve kapıda botlarını çıkarmaları dikkatlerden kaçmadı.  Türk askeri, sağlık taramasından geçirilen sivillere ayrıca ilaç dağıtımı da  yaptı.   Afrinli siviller, Türkiye’ye ve Mehmetçike sağlık taraması ve ilaç  dağıtımından dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"