Kadın mücadelesinde en ön sırada

Yayınlanma Zamanı : 09 Mart 2018 Saat: 12:56

Kadın mücadelesinde en ön sırada

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arsuz Kadın Kolları Başkanı Sibel Uslu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Arsuzlu kadınlarla birlikte alanlarda gerçekleştirdiği “Kadına yönelik şiddete – çocuk istismarlarına HAYIR” yürüyüşünün haykırışları, sokaklarda adeta çığlığa dönüştü. Arsuz Köprüsü’nden Arsuz Kent Meydanı’na kadar gerçekleşen yürüyüşte,  ‘Eşit, özgür onurlu bir yaşam için susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz’ sloganları atan kadınlara, ilçe yöneticileri ve partililer de eşlik etti.

Yürüyüş sonrası kısa bir açıklama yapan CHP Arsuz Kadın Kolları Başkanı Sibel Uslu, ‘Yaşasın kadın mücadelesi” Diyerek başladığı konuşmasında, “Günümüzde kadına olan baskı, şiddet, taciz, tecavüz ve katliamlar halen devam etmekte. Son 10 yılda 2434 kadın şiddet görerek hayatını kaybetti. Bunlar her geçen gün daha da artmakta. Ve çocuklar; üç yılda 18 bin çocuk cinsel istismara uğramış, 46’sı hayatını kaybetmiştir. Kadınların, çocukların giyiminden, yürüyüşünden, gülüşünden tahrik olan, ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyen küçücük bedenlerin istismara uğramasından, evlendirilmesinden rahatsızlık duymayan sapkın zihniyeti şiddetle kınıyoruz. Gereken önlemler alınıncaya kadar biz kadınlar, susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"