İSTE’de yenilikçilik ve Girişimcilik

Yayınlanma Zamanı : 29 Aralık 2017 Saat: 14:30

Savunma sanayii alanında araştırmalar yapan İskenderun Teknik Üniversitesi’nin Yenilikçilik ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu, savunma sanayisinde kullanılan ürünlerin üretimi noktasında Ülkemizin gurur kaynağı Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın kuruluşu olan HAVELSAN A.Ş.’ye teknik gezi düzenlendi.

Yenilikçilik ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu üyelerinin katıldığı teknik gezi, İSTE Araştırma Görevlisi ve Topluluk Akademik Danışmanı Onur Eser Kök koordinasyonunda gerçekleşti.

Uzman Zeynep Kaygusuz’un öğrencileri bilgilendirmesi ile başlayan gezide; ulusal ve uluslararası projeler ve projelerin detayları, ihracat yapılan ülkeler, projelerin ülkemize ekonomik getirileri hakkında genel bilgiler verildi.

Daha sonra öğrencilere simülasyon cihazlarının üretiminin yapıldığı departmanları gezdiren Kaygusuz; “Üretmiş olduğumuz simülatörler gerçek araçlarla birebir aynı özellikleri taşımaktadır. Bu simülatörler sayesinde teçhizat, yakıt ve zaman kazanılmakta, aynı zamanda yapılan eğitimlerdeki tehlikeler ve can kayıpları önlenmektedir. Ordumuza vermiş olduğumuz desteğin haricinde yabancı ordulara da satışlarımız bulunmaktadır” dedi.

Cihazları tanıtarak ödül alan projelerden de bahseden Kaygusuz, üniversitelerden yetişen analitik zekâya sahip nitelikli mühendislere çok ihtiyaçları olduğunu ve staj, işe alım gibi konularda her zaman İSTE’nin yanında olacaklarını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"