Sahil ve karasularımız emin ellerde

Yayınlanma Zamanı : 27 Aralık 2017 Saat: 13:38

Sahil ve karasularımız emin ellerde

İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Yarbay Çağın Taşkın, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e nezaket ziyaretinde bulundu. Sahil ve karasuları koruma ve güvenliğini sağlamada önemli bir görevi yerine getiren İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı’nın çalışmaları ile ilgili istişarelerde bulunmak üzere gerçekleştirdiği ziyarette Taşkın, İskenderun gibi güzel ve nadide bir kentte görev yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın misyonundan bahsederken, deniz yoluyla her türlü kaçakçılıa da engel olmaya çalıştıklarını söyleyen SG Yarbay Çağın Taşkın, “Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın misyonu; deniz yetki alanlarında ulusal ve uluslararası hukuku etkin kılmak, can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Bizlerin görevi sahil ve karasularımızı korumak, güvenliğini sağlamak, denizlerimizde can ve mal emniyetini sağlamak, deniz seyir yardımcılarının çalışma durumlarını izlemek, görülen aksaklıkları ilgili makamlara iletmek ve deniz yolu ile yapılan her türlü kaçakçılık eylemine engel olmaktır” dedi.

“Güvenlik güçlerimizin yanındayız”

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Belediye başkanı Seyfi Dingil ise, güvenlik güçlerinin, havada, karada ve denizde ülkemizin güvenliği konusunda var gücüyle çalıştığını belirterek, “İskenderun, körfeze adını vermiş önemli bir sahil kentidir. İskenderun deniz ticareti, limanları ve Ortadoğu’ya yakınlığı ile stratejik bir öneme sahiptir. Bu anlamda sizlere önemli görevler düşüyor. Bizler her zaman vatanı, milleti, bayrağı için görev yapan güvenlik güçlerimizin yanındayız. Belediye olarak her zaman sizlerle diyalog halinde olmayı sürdüreceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"