Psikolog gözüyle inovasyon ve aşk

Yayınlanma Zamanı : 27 Aralık 2017 Saat: 16:15

Psikolog gözüyle inovasyon ve aşk

İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE)’nde Uzman Psikolog Cavide Kaysar Dingil, tutkunun, inovasyon başarısına etkisini ele aldığı konferans ilgiyle dinlendi.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Aşk ve İnovasyon” başlıklı konferansa, İSTE Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Prof. Dr. Yasemin Bircan Yıldırım, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Uzman Psikolog Cavide Kaysar Dingil, inovasyonun yenilenme anlamına geldiğinin altını çizerek, “İşimizi de, inovasyonla, aşkla, şevkle ve tutkuyla yapmamız gerekiyor. Bunun canlı tutulabilmesi için de inovasyon ve yenilik gerekiyor. Dünyayı değiştirmek istiyorsak, önce kendimizi değiştirmeliyiz, önce kendimizi yenilemeliyiz. Doğru rol modeller seçmemiz gerekiyor başarı için. Eğer doğru rol model bulamıyorsak, kendimiz en doğru rol modeli oluşturabiliriz. Bunun için de, öncelikle kendimize değer vermeli, kendimizi değerli hissetmeli ve hissettirmeliyiz. Eğer biz kendimize değer vermezsek, başkaları bize hiç değer vermez” dedi.

Konferansın sonunda, Prof. Dr. Yasemin Bircan Yıldırım, katılımından ve sunumlarından dolayı Uzman Psikolog Cavide Kaysar Dingil’e teşekkür ederek, hediye takdim etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"