Öğrenciler, robotik kodlama ile geleceği görecek!

Yayınlanma Zamanı : 27 Aralık 2017 Saat: 11:56

Öğrenciler, robotik kodlama ile geleceği görecek!

Osmaniye Merkez Çukurova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde oluşturulan ‘Robotik Kodlama Sınıfı’ törenle açıldı. Osmaniye’de İlk olma özelliğini taşıyan sınıfın açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Şube Müdürü Saffet Sarıdağ, İl Milli Eğitim ARGE ekibi, Okul Müdürleri ve Osmaniye Genç Önder Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Çukurova İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Havva Polat, öğrencilerini geleceğe hazırladıklarını belirterek, “Osmaniye de bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. “Geleceği kodluyoruz” projesi adı altında açtığımız sınıfımızda öğrencilerimize robotik kodlama dersi vereceğiz. Böylelikle tüketen, ezber yapan, düz düşünce yapısına sahip nesiller yerine; üreten, analitik düşünen problem karşısında çözüm geliştiren öğrenciler yetiştireceğiz. Teknolojiyi tüketerek yönlendirilen değil, teknolojiyi üreterek kadim değerlerimizle yönlendiren olacağız” dedi.

Daha sonra, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, “Robotik  Kodlama Sınıfı’nı inceleyerek, öğrencilerden kodlama ile ilgili yapılacak projeleri dinledi ve değerlendirdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"