Hatay, ipeğiyle de marka

Yayınlanma Zamanı : 27 Aralık 2017 Saat: 14:16

Hatay, ipeğiyle de marka

Avrupa Birliği Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonel programı çerçevesinde çalışan Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Teknik ve Anadolu Lisesi öğretmenleri, ipeğin tanıtımıa destek veren Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti. HATMEK’te gerçekleşen ziyarette, “Asi Yıldız” markası ile Hatay ipeğinin ulusal ve uluslararası platformda tanıtımını yapan Hatay’ın tek ipek dokuma okulu Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu Teknik Lisesi’nin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu söyleyen Başkan Lütfü Savaş, kentle özdeşleşmiş olan ipek dokuma sanatının tanıtımına ve öğrencilerin çalışmalarına her platformda katkıda bulanacaklarını söyledi.

Öte yandan okul öğrencileri tarafından yapılan Hatay’a özgü yeşil zeytinin tatlandırılmasıyla elde edilen fıstıklı zeytin tatlısının patent başvurusunu yaptıklarının bilgisini paylaşan okul öğretmenleri, Başkan Savaş’a bu ürünü hediye etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"