Yeni yıl öncesi hijyen denetimi

Yayınlanma Zamanı : 26 Aralık 2017 Saat: 15:29

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na ekipler, yeni yıl öncesi gıda üretim tesisleri ve gıda satışı yapılan ticarethanelerde sıkı denetimler gerçekleştirdi. İl genelinde gıda üretim tesisleri, gıda satış yerleri ve pastanelerde denetimler gerçekleştiren HBB personeli gıda mühendisleri, hijyen, ürünlerin tazeliği, ürün ve malzemelerin saklama koşulları, kişisel hijyen, depolama koşulları, alet ve ekipmanların uygunluğu, evrak kontrolleri gibi konularda denetimler yaptı. Prosedüre uygun olarak insan sağlığına tehdit oluşturacak şekilde faaliyet gösteren işyerlerine de ihtarnameler veren HBB Zabıtası, vatandaşların yeni yıl öncesi alışverişlerini yoğun olarak tercih ettiği işyerlerinde de denetimleri arttırdı.

HBB Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın hemşehrilerinin sağlığı konusundaki hassasiyetinden hareketle denetimlere hiçbir şekilde taviz vermeden devam edeceğini ve karşılaşılan olumsuzluklara karşı gerekli işlemlerin uygulanacağını kaydetti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"