CHP, İsmet İnönü’yü andı

Yayınlanma Zamanı : 25 Aralık 2017 Saat: 13:56

CHP, İsmet İnönü’yü andı

CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, partililerle birlikte düzenledikleri basın toplantısında Türkiye Cumhuriyeti 2. Cumhurbaşkanı ve CHP’nin ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü’yü Ölümünün 44. Yıldönümünde rahmetle ve minnetle andı. Mansuroğlu, parti binasındaki toplantıda her yıl Pac Meydanı’ndaki İsmet İnönü Meydanı’nda düzenledikleri anma törenini, bu yıl battı çıktı proje çalışması dolayısıyla gerçekleştiremediklerini belirtirken, günümüzde yaşanılan sorunların çözümünün İsmet İnönü’nün ‘Bu memlekette namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır’ sözünde açıkça dile getirildiğini vurguladı.

İsmet İnönü’nün Türk siyasi tarihine yön veren bir devlet adamı olduğunu ifade eden CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisinin 2. Genel Başkanı, Lozan Barış Antlaşması’nın diplomasi üstadı, emperyalist güçlere karşı kazanılan 1. ve 2. İnönü zaferlerinin kahraman komutanı, büyük devlet adamı, İsmet İnönü’nün 44. ölüm yıldönümünde aziz hatırasının önünde saygıyla eğiliyoruz. Özellikle onun üstün siyasi zekâsı sayesinde, ikinci dünya savaşı ve onun yarattığı buhran döneminde, Türkiye Cumhuriyeti tek bir kayıp dahi vermemiştir. 1946 yılında çok partili demokratik hayata geçişi sağlayarak cumhuriyetimizin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olması yolunda önemli bir adım olmuştur. Günümüzde tek adam rejimini kurmak isteyen zihniyetin karşısında yapmış olduğu devrimin büyüklüğü çok açık şekilde görülmektedir. ‘Bu memlekette namuslularda en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır’ sözü ile günümüzde yaşadığımız sorunların çözümünü açıkça dile getirmiştir. İsmet Paşa’nın şahsında başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarının ve kahraman şehitlerimizi sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"