Toplu taşıma araçlarına ‘BB’ plaka

Yayınlanma Zamanı : 21 Aralık 2017 Saat: 9:13

Toplu taşıma araçlarına ‘BB’ plaka

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Komisyonu, 2017 yılının son aylık kurul toplantısını gerçekleştirdi.  HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden başkanlığında, HBB Ulaşım Dairesi Başkanı Muhammed İkbal Polat ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, il genelindeki toplu taşımalı ulaşımın iyileştirilmesine yönelik 21 ana gündem maddesi ve 9 ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Toplantının gündem maddeleri arasında yer alan Antakya Armutlu Mahallesi Semt Pazarının bulunduğu mevkiiyle ilgili olarak, semt pazarının kurulduğu gün trafik sirkülasyonunun sağlanması adına söz konusu bölgede park yasağı getirilmesi konusu görüşüldü. Öte yandan Hüseyin Özbuğday Ortaokulu bahçesinde belirli dönemlerde yapılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları direksiyon uygulama sınavlarının uygulanması, hafta sonu destekleme yetiştirme kursları için okula gelen öğrencilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürmesi sebebiyle sınav güzergâhının değiştirilmesi talebi oy birliği ile kabul edildi. Merkez ilçe Antakya’nın işlek caddelerinden İzzet Güçlü ve İstiklal Caddelerinin kesişim noktasında trafik düzenlemesi yapılması talebi toplantıda kurul üyeleriyle görüşülerek yapılacak düzenlemenin ardından belirtilen mevkide denetimin, kolluk kuvvetleri tarafından yapılması maddesi oy birliğiyle kuruldan geçti. Toplantının bir diğer maddesinde ise Harbiye bölgesi ve hastane hattının belirlenen güzergâhının, mevcut hali ile trafik yoğunluğundan dolayı gidiş geliş güzergâhlarının revize edilmesi maddesi oy çokluğuyla kabul edildi. Minibüs ve özel halk otobüslerinden özel denetimli toplu taşıma araçları dönüştürenlere ‘BB’ harfli toplu taşıma plakası tahsis edilmesi maddesi kurul üyeleriyle görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Aralık ayı UKOME Kurul toplantısında görüşülen 21 ana gündem, 9 ek gündem maddesi oylanarak 23 madde ‘Kabul’,  3 madde ‘Alt Komisyona Havale’ ve 4 madde ‘Red’ yönünde oylamayla karara bağlandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"