Kaymakamdan anlamlı Noel mesajı

Yayınlanma Zamanı : 20 Aralık 2017 Saat: 11:00

Kaymakamdan anlamlı Noel mesajı

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, Hıristiyanların en önemli iki büyük bayramlarından biri olan ve ‘İsa Mesih’in Doğuş Bayramı’ olarak adlandırılan ‘Noel Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı.

24 Aralık’ı 25 Aralık’a bağlayan gece kutlanacak olan ‘Noel Bayramı’’nın tüm Hristiyan Alemi’nin yanısıra tüm ülkeye barış ve huzur getirmesini dileyen Soytürk, “Bayramlarımız ve bayram tadında kutladığımız özel günlerimiz, bizleri sevgi ile birbirimize yakınlaştırmakta, sevgi ve hoşgörü ortamının artmasına vesile olmaktadır. İçinde bulunduğumuz bu müstesna günler Hristiyan vatandaşlarımız için de özel bir anlam ifade etmekte ve Noel’i karşılamanın tatlı heyecanını ve kıvancını yaşamaktadırlar. Ayrımcılığın, ırkçılığın her türüne karşı olan bizler, mensup olduğumuz medeniyetin değerleri doğrultusunda, farklı dinlerin ve kültürlerin mevcudiyetini bir zenginlik olarak telakki ediyoruz. Söz konusu değerlerin hayata geçirilmesi neticesindedir ki, bu coğrafya öteden beri çatışmadan, savaştan, zulümden ve baskından kaçan herkese korunaklı bir çatı, güvenli bir liman olmuştur. Geçmişte olduğu gibi bugün de birçok medeniyetin, inançların, kültürlerin merkezi konumundaki ilçemiz, buradan aldığı birikim ve güçle, barış ve istikrara katkıda bulunmaya devam edecek, farklı kültürler ve inançlar arasında diyalog sağlamaya yönelik çabaları da aktif olarak destekleyecektir. İnanıyorum ki; köklü tarihimizden edindiğimiz birikim ve ilhamla her geçen gün ilerleyen demokrasimizle hangi dine, hangi mezhebe, hangi etnik kökene mensup olursa olsun, bütün vatandaşlarımızla el ele vererek çok daha güçlü, çok daha müreffeh, barış ve huzur dolu bir Türkiye inşa edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Hristiyanlığın farklı mezhep ve geleneklerine müntesip tüm vatandaşlarımızın ve Hristiyan âleminin Noel Bayramını bir kez daha tebrik ediyor; mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"