İTSO’dan teknoyatırım

Yayınlanma Zamanı : 20 Aralık 2017 Saat: 10:09

İTSO’dan teknoyatırım

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Stratejik Ürün Destek Programı’ ve ‘KOBİ Tekno Yatırımı Kobi Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı’ bilgilendirme toplantısı düzenledi. İTSO Halil Şahin Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda KOSGEB Başkanlık Müşaviri Metin Karaçay ve KOSGEB İl Müdürü Hayrettin Çevik katılımcılara sinevizyon desteğiyle bilgiler aktardı.

 5 milyon liraya kadar destek sağlanacak”

KOSGEB’in, Kobi vasıfları taşıyan işletmelere maddi destek sağlayan oldukça önemli bir kurum olduğunu dile getiren İTSO Başkanı Levent Yılmaz,  Kuruluşundan bu yana, hizmetlerini en iyi şekilde sürdüren KOSGEB’in; KOBİ’lerin iş dünyasındaki etkinliğini ve rekabet güçlerini artırmak amacıyla geri ödemeli ve geri ödemesiz olmak üzere birçok destek programı bulunmaktadır. ‘KOBİ TEKNOYATIRIM – KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı’; ‘Araştırma-Geliştirme ve Yenilik Çalışmaları’ neticesinde ortaya çıkan yeni ürünlerin ticarileştirilmesi ve ülke ekonomisine kazandırılması, ayrıca ülkemizin teknolojik ürün ihracatının artırılması ile işletmeler tarafından yapılacak teknolojik ürün yatırımlarının desteklenmesi amacıyla oluşturulmuş bir destek programıdır” dedi.

Hibe programlarını kaçırmayın

KOSGEB Hatay İl Müdürü Hayrettin Çevik ise,  KOBİ Tekno yatırım destek programı yatırım proje süresinin 36 ay olup, kurul kararı ile 6 aya kader ek süre verilebileceğini belirterek, “Bu destek programının yatırım projesi süresi 36 ay olup geri ödemeli veya geri ödemesiz olup, işletme başına yüzde 70’lik bölümü geri ödemesiz olmak üzere destek üst limiti ise, 5 milyon TL olarak belirlenmiştir Yatırım programı sonrasında proje 12 ay boyunca desteklenir. Bakanlık Kalkınma planları ve yıllık programlarda belirlenen hedefler ile stratejik dokümanlardaki öncelikler doğrultusunda bölgesel, sektörel ve ölçeksel kriterler ile teknoloji düzeyleri ve özel hedef gruplarını dikkate alarak iki katını geçmemek üzere destek üst limitini arttırabilir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından KOSGEB Başkanlık Müşaviri Metin Karaçay’da yatırım yapmak isteyen müteşebbis girişimcilerin sorularını cevaplandırdı.  Bilgilendirme toplantısı sonrasında ise KOSGEB girişimcilik kurslarına katılanlara İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve İTSO Muhasip üye Necat Özkaya tarafından Sertifikaları verilerek, KOSGEB Başkanlık Müşaviri Metin Karaçay ve KOSGEB İl Müdürü Hayrettin Çevik’e kahve fincanı ve plaketi takdim edildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"