Habib-i Neccar Camii ibadete ve ziyarete kapatıldı

Yayınlanma Zamanı : 20 Aralık 2017 Saat: 15:35

Habib-i Neccar Camii ibadete ve ziyarete kapatıldı

Hatay Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran, Anadolu’nun en eski camisi Habib-i Neccar’ın yapılacak onarım çalışmaları nedeniyle 3 hafta ibadet ve ziyarete kapalı kalacağını söyledi.Caminin iç duvarında boyama işleminin yanı sıra duvar ve kubbede deforme olan kısımların giderilmesine yönelik çalışmalar yapılacağını anlatan Yıldıran, bölgedeki vakıf eserlerinin korunmasına özen gösterdiklerini söyledi.

Yapılan çalışmalarda, bölgedeki vakıf kültür varlıklarını sürekli koruma prensiplerinin temel alındığını anlatan Yıldıran, “Habib-i Neccar Camisi’nin kullanımından kaynaklı, zaman içerisinde oluşan eksikliklerin giderilmesine yönelik basit onarım çalışması yapıyoruz. Habib-i Neccar Camisi, bölgemizdeki en önemli vakıf kültür varlığıdır. Türkiye’nin mimarlık tarihi açısından da önemli bir yeri vardır. Bu açıdan da çok ziyaret edilen merkez. Dolayısıyla buradaki kullanım ve ziyaret bütün insanlığın önem verdiği bir kültür varlığı. Camimiz 3 haftalık plan dahilindeki basit onarım nedeniyle ibadete ve ziyarete kapalı olacak” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"