Amanoslar yeniden yeşerecek

Yayınlanma Zamanı : 20 Aralık 2017 Saat: 15:53

Amanoslar yeniden yeşerecek

Serinyol Orman Fidanlık Müdürlüğü Şefi Recep Aydöner, Hatay’da bu yıl 220 hektar arazinin yangında zarar gördüğünü belirterek, Akdeniz Bölgesi’nin “akciğeri” konumunda bulunan Amanoslar’ı yapacakları fidan dikimiyle yeniden yeşerteceklerini söyledi.

Ormanlık alanları köylüye gelir sağlayabilecek türlerle zenginleştirmeye çalıştıklarını söyleyen Aydöner, “Yanan alanların yüzde 50’sinin gelir getirici tür olan fıstık çamı, zeytin, defne, harnup, ceviz, badem ve buna benzer türlerle ağaçlandıracağız. 2 yıl çapa ve sulama gibi bakımlarını yaptıktan bu arazilerin sorumluluğunu köylülere vermekteyiz. Onlar da zeytin gibi türlerde 3. yıl, badem ve cevizde 4 ile 5 yıldan itibaren bunlardan gelir sağlayabilmekteler. Burayı bir bahçe olarak düşünülmeli, buraya gelenler burada yiyecek bir meyve bulabilmeli, buralar bizim bahçemiz gibi…” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"