HBB, ilaçlama çalışmalarına başladı

Yayınlanma Zamanı : 19 Aralık 2017 Saat: 11:16

HBB, ilaçlama çalışmalarına başladı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı Mezbahaneler Veterinerlik ve Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, ildeki haşere ve sineklere karşı ilaçlama çalışmaları sürüyor. Haşere ve vektörlerle mücadele hizmetinin Büyükşehir Belediyesi uhdesine bırakılmasının ardından etkin bir mücadele çalışması başlatan HBB ekipleri, öncelikli olarak ilin tamamında yer alan haşere üreme alanlarının tespitini sağlıyor. Haşere üremesi açısından riskli alanların tespiti ve bu alanlarda haşere üremesinin engellenmesi amacıyla 84 personel ile ilaçlama çalışmalarına başlayan ekipler, gerekli tedbirleri alarak etkin haşere kontrolünün sağlanmasını amaçlıyor.
HBB ekipleri tarafından başlatılan ilaçlama çalışmaları ile üremenin temel sebeplerinden biri olan yetersiz alt yapı sorunu, fosseptikler, rögarlar, içinde suyun biriktiği apartman bodrumları ve hayvancılığın yapıldığı mahallelerde gübrelikler gibi alanlarda ilaçlamanın daha etkili olması için gece 02.00 ile 06.00 saatleri arasında çalışmalarını gerçekleştiriyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"