HATAY, EXPO için sabırsızlanıyor

Yayınlanma Zamanı : 18 Aralık 2017 Saat: 6:46

HATAY, EXPO için sabırsızlanıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Defne Kent Konseyi işbirliğiyle, UNESCO tarafından gastronomi dalında Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil edilen Hatay’da 2021’de düzenlenecek olan EXPO için bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Defne Evi’nde düzenlenen toplantıya Prof. Dr. Nazan Savaş, HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, Defne Belediye Başkanı eşi Meryem Ay Yaman, Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) üyeleri, Defne Kent Konseyi Kadın Meclis Yürütme Kurulu Başkanı Gülnaz Habibe ile kurul üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi’nin sunumuyla başlayan toplantıda, katılımcılara EXPO 2021 ve Hatay UNESCO Gastronomi konulu sinevizyon gösterisi izletildi. Hatay’ın doğal ve karakteristik yönlerinin EXPO 2021 ile dünyaya tanıtılabileceğini ifade eden HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, ilin Gastronomi kimliğiyle de adeta şaha kalkacağını vurguladı ve tüm zenginlikleri ve tarihi dokusuyla dünyaya kapılarını açacak olan Hatay’ın bu serüveninde herkese ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.
Defne Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülnaz Habibe de, EXPO 2021 Hatay ve UNESCO Gastronomi’nin Hatay’a önemli katılımlar sağlayacağını belirterek; “Defne Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak ilimizde yapılacak olan uluslararası platformları çok önemsiyoruz. Bu doğrultuda ev sahibi olmanın onurunu yaşıyor ve projede yer almak için sabırsızlanıyoruz. Ayrıca ilimize bu kazanımı sağlayan kıymetli HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve beraberinde eşi Prof Dr. Nazan Savaş hanımefendiye çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Prof. Dr. Nazan Savaş ise toplantının ev sahipliğini üstlenen Defne Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerine şükranlarını belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"