“Türkiye, korkaklar ülkesi oldu”

Yayınlanma Zamanı : 15 Aralık 2017 Saat: 14:43

“Türkiye, korkaklar ülkesi oldu”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Birol Ertem, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen 2018 bütçesinin halkın değil, Ankara’daki beylerin bütçesi olduğunu söyledi. Üretime, işsizliğe, yoksulluğa çare olmayan bütçenin yanısıra, hükümetin yarattığı korku imparatorluğuna ve tek adam rejimine de karşı olduklarını söyleyen Milletvekili Ertem, CHP olarak korkuları yıkana, demokrasiyi yeniden ülkede hâkim kılana dek mücadele etmeye kararlı olduklarını söyledi.

Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde, partitilerle beraber demokrasi mücadelesini kazanacaklarını söyleyen Birol Ertem, “Bu bütçede üretimi artıracak adımlar yok. Bu bütçede gerçekten yoksulların sıkıntılarına çare bulacak çözümler yok. Bu bütçe işsizlikle mücadele bütçesi değil. Yoksullukla mücadele bütçesi değil. Üretim ekonomisi bütçesi değil.. Bu bütçe rant ekonomisi bütçesi, faiz lobilerinin bütçesi… Parlamento devre dışı bırakılmış, tek kişi her şeyi kontrol ediyor. Anayasa Mahkemesi denetlemesi gerektiği halde denetleyemiyor, korkudan denetleyemiyor.  Bir korku rejimi yaratıldı. Herkes bunu biliyor. Herkes korkuyor. Gazeteci yazmaya korkuyor, öğretim üyesi konuşmaya korkuyor, öğrenci sokağa çıkmaya korkuyor, herkeste bir korku. Hakim karar vermeye korkuyor, savcı yargıya uygun soruşturma yapmaya korkuyor. Siyasetçi konuşmaya korkuyor. Böyle bir Türkiye tablosu yarattılar. Sendikalar korkuyor, dernekler korkuyor, odalar korkuyor, işadamı korkuyor, işçi korkuyor. Herkesin korktuğu bir ülke yaratmışsınız. Değerli hemşehrilerim, bu bir demokrasi mücadelesidir. Bu mücadele zor bir mücadeledir, bu mücadeleyi başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere bütün Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarıyla ve vatanını bayrağını seven tüm vatandaşlarımızla birlikte veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Demokrasi mücadelesi diktatörlüğe ve tek adam rejimine karşı bir mücadeledir. Tek adam rejimine karşı mücadelenin bayrağını ülkemize tekrar demokrasi gelene kadar taşımaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"