Posta ile uyuşturucu Hatay’daki komisyondan sorulacak!

Yayınlanma Zamanı : 15 Aralık 2017 Saat: 9:27

Posta ile uyuşturucu Hatay’daki komisyondan sorulacak!

Hatay’da uyuşturucu kullanımının önüne geçilmesi amacıyla yılın belirli dönemlerinde Hatay Valiliği bünyesinde kurulan Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu, Vali Yardımcısı Erol Özkan Başkanlığı’nda Valilik Tayfur Sökmen Toplantı Salonu’nda toplandı. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nün sekretaryasını yürüttüğü kurulun 2017 yılı son toplantısında, kargo veya posta yöntemiyle uyuşturucunun önlenmesi için İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret İl Müdürlüğü’nden oluşan bir komisyon oluşturulması kararlaştırıldı.

Kurumların 2017 Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım aylarında uyuşturucu ile mücadele konusunda gerçekleştirdiği faaliyetlerin sunumunun da yapıldığı toplantı, ilgili kurum ve kuruluşların görüş ve önerilerini sunması ile sonlandırıldı.

Toplantıda alınan bazı kararlar ana başlıklar halinde şöyle sıralanıyor:

1- Ailesine ve çevresine karşı saldırgan davranışları olan kişilerin madde kullanıp kullanmadığı ile ilgili gerekli tahlillerin yapılması ve kullanıcı olması halinde Emniyet Müdürlüğü tarafından madde kullanımı ile ilgili işlem yapılmasına,

2- Kargo yoluyla yapılan uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele konusunda İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret İl Müdürlüğü’nden oluşan bir komisyonun kurulmasına,

3- İlimizde YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) açılması için Yeşilay’ın ilgili belediyelerle yazışmalara başlamasına,

4- Tespit edilen metruk yapıların risk grubuna göre ve uygun yönetmelikler çerçevesinde öncelikli olarak yıkılması, yıkım mümkün değilse, kolay giriş çıkışı engelleyecek önlemlerin alınması hakkında Büyükşehir Belediyesi’ne yazı yazılmasına karar verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"