HATSU, tüm ilçelerde atakta

Yayınlanma Zamanı : 15 Aralık 2017 Saat: 12:18

HATSU, tüm ilçelerde atakta

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi(HATSU), bir yandan temiz çevre ve sağlıklı yaşam için ileri teknolojiyi Hatay’a taşırken, diğer taraftan da halka temiz su ulaştırmak ve ilçeleri taşkınlardan korumak için çalışmalarını sürdürüyor.
Asi Nehri’ne temiz su deşarj edecek olan 52 milyon 820 bin 664 tl maliyetli olan
Dünyanın 5., Avrupa’nın 2., Türkiye’nin ise ilk en büyük Membranlı tesisi Küçükdalyan-Narlıca MBR Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi’nde çalışmalarına tüm hızıyla devam eden HATSU yetkilileri, Antakya-Defne’de paslı, içi toprak ve kireç dolu boruları bertaraf etme ve temiz su iletmek amacıyla İçmesuyu İnşaatı, Samandağ genelinde içmesuyu hattı olmayan ve eski olan noktalarda yeni şebeke çalışmaları, Antakya Yeni Sanayi Sitesi’nde biriken yağmur sularının daha hızlı deşarj edilmesi amacıyla 800’lük beton borularla 300 metre yağmursuyu hattı döşeme çalışması, İskenderun Gürsel Mahallesi’nde yeni yapılan yerleşim alanlarının altyapı ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni kanalizasyon hattı döşeme çalışmaları gerçekleştiriyor.
Antakya Bakras Mahallesi Ötençay Mevkii’nde 240 metre derinliğinde açılan sondaj çalışmaları sonrasında saniyede 35 litreye ulaşan içmesuyu elde eden yetkililer, Samandağ Karaçay Mahallesi’nde gerçekleştirdikleri yeni içmesuyu şebekesinin bağlantılarını tamamlamasıyla da ilçenin içme suyu sorununu gidermiş olacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"