“Eşimi kurtarın çağrısı”na yanıt bulamadı

Yayınlanma Zamanı : 15 Aralık 2017 Saat: 15:43

Suudi Arabistan’da koltuk ticareti yapan ve adının karıştırıldığı captagon kaçakçılığı iddiasıyla 25 Ocak 2017 tarihinden bu yana cezaevinde bulunan Sinan Karadaş (34)’ın eşi Birgül Karadaş, şu ana kadar konuyla ilgilenmeleri için başvurduğu milletvekilleri dahil hiç kimseden yanıt alamadığını belirtti.
Eşinin suçsuz olduğunu dile getiren Birgül Karadaş, “Bir arkadaşına yardımcı olabilmek için verdiği destek, başına iş açtı. Bu konu Arap emniyeti tarafından izleniyormuş. Gümrükten çıktıktan 3 gün sonra bu işi yapanlar yakalanıyor. Evrakların takibi nedeniyle de kocamı yakalıyorlar. Halbuki buzdolabında hap olduğunu kocam kesinlikle bilmiyordu. Olayla ilgili farklı uyruklu 8 kişi ile birlikte eşim Sinan da cezaevine atıldı. Ben de eşimle birlikte Cidde’de yaşıyordum ama vizem dolunca İskenderun’a döndüm. Şimdi 3 çocuğumla birlikte yaşamaya çalışıyorum. Kızım Asmin henüz 4 aylık ve babasını hiç görmedi. Yetkililere yalvarıyorum; Eşimin en küçük bir suçu yok ve bu konuda bize yardım etsinler. Kızımı babasız büyütmek istemiyorum. Çocuklarım babalarını çok özlüyor” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"