Ders süreleri kısalıyor

Yayınlanma Zamanı : 15 Aralık 2017 Saat: 15:30

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitimde devrim niteliğindeki bir kararı açıkladı.  “2019 yılı sonuna kadar, Başbakanımızın talimatı var, tekli eğitime geçeceğiz” diyen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Amaç kaliteli bir eğitim vermek. Allah nasip ederse 2019 yılı sonuna kadar, Başbakanımızın talimatı var, tekli eğitime geçeceğiz. 77 bin derslik ihtiyacımız varken, bu sayı 58 bine düştü ama şu anda 45 bin derslik yapılıyor. Aradaki fark 13 bin. Ankara’da 10 bin derslik yapılıyor. İstanbul’da 17 bin dersliğe ihtiyacımız var” dedi.

“40 dakika dikkatlerini vermeleri çok zor”

Ders süreleri ile ilgili olarak “Teknoloji çağındayız. Artık öğrenme süreleri kısaldı” diyen Bakan Yılmaz, “40 dakika boyunca öğrencilerin dikkatlerini bir noktaya vermeleri çok zor. Daha etkili bir öğretim süreci için İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ders sürelerinin azaltılması önerisini getirdik. Henüz bir çalışma yapmış, bu konuda harekete geçmiş değiliz. Alınmış kararımız yok. Ders saatlerinin kısaltılması konusunu kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Eğitim ailesi, siyasetçiler, sendikacılar, toplumun tüm kesimleri bu konuyu gündemine alıp tartışsın istiyoruz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"